Zahradní slavnost

07.06.2019

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 proběhla v odpoledních hodinách již 3. celoškolní zahradní slavnost.

Hlavní program – jednotlivá vystoupení tříd a skupin žáků - se odehrával v naší „divadelní aréně“, doprovodný program probíhal v zahradě školy v prostorách okolo školní jídelny. Děti zdolávaly veselé a netradiční soutěžní disciplíny pod vedením našich žáků z osmých tříd, vyzkoušeli si nízkou lanovou dráhu a bubblefootball pod vedením „kluků“ z Adrenalinpoint clubu Varnsdorf, nechaly si „zmalovat“ obličeje do zvířecích podob, vyzkoušely si tvořivé dílničky, opekly buřta  a zatančily v aréně…

O úžasný „zvuk“ se postarali pánové Jiří Petr a Miloš Kostlán, občerstvení zajistili nejen štědří rodiče a prarodiče, ale i naši žáci a paní učitelky, pitný režim naše báječné kuchařky.

Letošní zahradní slavnost byla ale v něčem  jiná! Jiná tím, že se jí zúčastnili naši projektoví partneři z několika evropských škol (viz aktualita), kteří také vystoupili na závěr slavnosti. A dále tím, že v prostorách školní jídelny byla instalována výstava obrázků a výrobků, včetně 3D modelů s tématikou „architektura“, které vznikly během workshopů jak v jednotlivých partnerských školách, tak i zde u nás na škole při společné tvořivé práci našich a žáčků-cizinců.

Děkuji všem realizátorům zahradní slavnosti, a jak napsala jedna maminka, máme(te) 1*!

Ladislava Křížová

ředitelka školy

 

 

Zpět