Závěrečný výlet Turistického kroužku 1. stupně

28.05.2022

Na poslední výlet v letošním školním roce jsme my, turisté a turistky z 1. stupně, zavítali do Srbské Kamenice a jejího okolí.

Ráno cestou na autobus se nás od pěšího putování krajinou snažil odradit hustý déšť, ale jen jsme vystoupili v Srbské Kamenici, začalo zpoza mraků vykukovat sluníčko. Vítr sice studeně pofukoval, ale i díky němu byla pěkná viditelnost.

V Srbské Kamenici jsme si prošli velmi pěknou naučnou stezku, na níž se nacházela řada malovaných herních prvků a informačních tabulí, a navštívili jsme úžasné místní informační středisko. Po nádherném výhledu do údolí ze skalní vyhlídky Kriegsloch jsme se vydali po žluté turistické značce dál do Janské, následující cyklotrasa 3121 nás provedla kolem podzemní továrny v Rabštejně údolím řeky Kamenice až na českokamenické náměstí.

Výlet jsme zakončili sladkou tečkou v cukrárně a do Varnsdorfu dojeli sice uťapkaní, ale dobře naladění. V příštím školním roce se těšíme na viděnou!

Za členy kroužku a jejich příznivce „náčelnice“ Jindra Zíková