Kurz první pomoci ve čtvrtých třídách

23.06.2022

Dne 7. června se žáci zúčastnili kurzu první pomoci.

Nejprve si vyzkoušeli svoje znalosti v teoretické části. V druhé části si vyzkoušeli teorii v praxi: ošetřili odřeninu, vytáhli zakousnuté klíště, vyzkoušeli si telefonické spojení se záchrannou službou, naučili se, jak správně zafixovat zlomenou ruku nebo obvázat vyvrknutý kotník, jak uložit zraněného do stabilizované polohy, jak vytvořit provizorní nosítko.

Žáci pracovali se zaujetím, aktivně se zapojovali do činností ve skupinách, byli šikovní. Sami ohodnotili účast na kurzu jako velmi přínosnou. Velká poklona zdravotnicím, které se dětem věnovaly.

                                                                                                                                      tř.uč. M. Podroužková

 

Zpět