Lyžařský výcvik II. stupně

06.03.2023

V neděli 26. února se do Vítkovic v Krkonoších vydal autobus plný žáků II. stupně.

Po příjezdu se žáci ubytovali, navečeřeli a vyslechli si důležité informace od vedoucího kurzu, pana učitele Bahníka. Ten je seznámil s pravidly chování na sjezdovce i mimo ni a s tím, jak se chovat k lyžařskému vybavení. Dále si mohli s paní učitelkou Kalvachovou vyzkoušet, jak se nazouvají, zapínají a rozepínají lyžařské boty.

Pondělí i úterý jsme strávili ve Skiareálu Aldrov. Po zdolání úvodního kopce, jsme mohli nazouvat přeskáče a vrhnout se na svah. Žáci byli rozděleni do tří skupin, přičemž každé skupině se věnoval jeden instruktor. Vyzkoušeli jsme si pluh, smýkaný oblouk a někteří i carving.

Pondělní i úterní večer byl věnovaný přednáškám. V pondělí si žáci vyslechli základy první pomoci od paní asistentky Kročilové a paní učitelky Kalvachové. Na úterní večer byl pro žáky připraven paní učitelkou Vaňkovou zeměpisný kvíz o pohořích ČR a Krkonoších, poté krátká prezentace o Vítkovicích a přilehlém okolí.

Ve středu jsme vyrazili na výlet, cílem byla Kotelská vyhlídka. Na vyhlídce měli žáci za úkol vyfotit se ve skupinkách na zadané téma. Odpoledne bylo určeno k odpočinku a večer bylo dobrovolné večerní lyžování, které jsme si užili nakonec skoro všichni.

Čtvrteční odpoledne jsme strávili na svahu a po večeři následovalo vyhodnocení fotosoutěže a zhodnocení celého výcviku. Byly předány ceny a následovala diskotéka. V pátek jsme se rozloučili s Vítkovicemi na svahu a po obědě odjeli zpátky domů.

Doufáme, že si žáci lyžařský výcvik užili a děkujeme jim za vzorné chování a spolupráci.

Video: YouCut_20230305_122132996.mp4

Fotogalerie: https://hanka94.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_-_Vitkovice_v_Krkonosich_2023/

Mgr. Hana Vaňková
Mgr. Bc. Nikola Kalvachová
Mgr. Martin Bahník
Asistentka Pavla Kročilová

 

Zpět