Olympiáda 2. stupně – FLORBAL

13.06.2022

V úterý 7. 6. 2022 se týmy složené z žáků a žákyň II. stupně naší ZŠ zúčastnily turnaje ve florbale pod záštitou OLYMPIÁDY ZÁKLADNÍCH ŠKOL.

Naši školu reprezentovali:

V kategorii dívek: Porcalová Kristína, Eichlerová Agáta, Kuníková Nikola, Zimová Kristina, Plíhalová Simona, Štefanová Tereza, Fazekasová Barbora, Vlčková Rozálie, Milerová Marie, Leszkovenová Linda, Pokorná Natálie

V kategorii chlapců: Sobotka Ondřej, Chaloupecký Jan, Přibyl Martin, Švihlík Václav, Zajíček Ondřej, Flugr Pavel, Polák Ladislav, Marousek Patrik, Kaňák Alois, Brož Martin, Drobný Denis

Obecně musíme naše žáky a žačky pochválit za pozitivní a zodpovědný přístup ke sportovní soutěži. 

Obě kategorie hrály střídavě. Postupně se naši reprezentanti utkali jak v dívčí, tak v chlapecké kategorii s GYMNÁZIEM VARNSDORF, ZŠ VÝCHODNÍ a ZŠ NÁMĚSTÍM. V základní skupině se více dařilo chlapcům, kteří po výhře nad ZŠ VÝCHODNÍ a remíze se ZŠ NÁMĚSTÍ obsadili třetí místo v základní skupině. Dívky po dvou remízách ve skupině obsadily místo čtvrté.

Ve vyřazovací fázi se nakonec dívky také umístily na konečném čtvrtém místě, kdy podlehly ZŠ VÝCHODNÍ.

Chlapci se ve vyřazovací fázi nejprve utkali v semifinále se ZŠ NÁMĚSTÍ, které po dlouhé a urputné bitvě podlehli. Toto utkání nedokázal ani jeden z týmů rozhodnou v základní hrací době a o vítězi tedy rozhodly až samostatné nájezdy, kdy rozhodující nájezd jsme nedokázali proměnit a bitvu tak prohráli.

Po této prohře na naše hochy padla „deka“ a v posledním utkání o třetí místo tak podlehli také ZŠ VÝCHODNÍ, kterou v prvním zápase suverénně porazili a umístili se taktéž na konečném 4. místě.

Za přístup a výkon všem zúčastněným děkujeme.

Martin Bahník

Martin Hamada

Nikola Kalvachová

Fotogalerie zde:

https://www.vybezek.eu/181873-letni-sportovni-hry-olympiada-2-stupen-zakladnich-skol-florbal-2022/

Zpět