Pohár rozhlasu - krajské finále

20.05.2022

Ve středu 25. 5. 2022 se tým složený z žáků 6. a 7. ročníku naší ZŠ zúčastnil krajského finále POHÁRU ROZHLASU v Děčíně (závodů v atletice), kam se po předchozím vítězství v okresním kole probojoval.

Naši školu reprezentovali:

Kubr Michal, Sobotka Ondřej, Hrabák Filip Václav, Pípa Lukáš, Němec Adam, Přibyl Martin, Hanzalík Filip, Hentschel David, Miler Jakub, Zajíček Ondřej.

Naše svěřence je potřeba opět pochválit za zodpovědný, svědomitý a skvělý přístup.

Hochům se opět velice dařilo, mladší žáci svou kategorii znovu vyhráli, a bojují tak o další účast, tentokrát na REPUBLIKOVÉM FINÁLE, které by se konalo ve středu 8. 6. 2022 v Trutnově.

Ačkoliv tentokrát sice nepadl žádný rekord soutěže, o skvělé výkony a vylepšené osobní rekordy ale nebyla nouze. O ty se opět postarali naši hoši. Reprezentanti ZŠ Edisonova v několika disciplínách zcela dominovali, v jiných se umístili na předních příčkách.

Ve svých disciplínách exceloval Filip Hanzalík, který nejdříve zvítězil časem 7,64 v běhu na 60 m, chvilku poté dokázal vyhrát také ve skoku dalekém výkonem 5,38 m. Dále  se blýsknul Martin Přibyl, nejprve zvítězil ve svém rozběhu sprintu na 60 m. Poté časem 3:11,64 dokázal ovládnout běh na 1000 m, druhého nejlepšího závodníka nechal za zády opět téměř o půl kola. Zároveň si vylepšil také svůj osobní rekord. Úspěšný v tomto běhu byl rovněž David Hentschel, přispěl tak 429 body do konečného „postupového“ skóre. Ve skoku vysokém dokázal Ondřej Zajíček překonat laťku ve výšce 143 cm, a obsadit 3. místo v této disciplíně. V hodu míčkem byl úspěšný Jakub Miler a ačkoliv svůj výkon z okresního kola dále vylepšil, skončil těsně druhý s výkonem 57,41 m.

Dařilo se také našim štafetám ve složení:

první štafeta 4 × 60 m: Přibyl – Zajíček – Kubr – Hanzalík

druhá štafeta 4 × 60 m: Němec – Hrabák – Pípa – Sobotka

Za přístup všem žákyním a žákům děkují učitelé TV.

Mgr. Martin Bahník

Mgr. Martin Hamada

Mgr. Bc. Nikola Kalvachová

Fotogalerie zde: https://drive.google.com/drive/folders/1--Ff_c5WsAon-p_5h_RZOpiAKnQ-dZE3?usp=sharing