Řemeslo má zlaté dno

23.01.2020

Každoročně v lednu pořádá VOŠ, SPŠa SOŠSaCR Varnsdorf řemeslnou soutěž pro pětičlenné týmy základních škol Šluknovského výběžku.

Jako již tradičně se i letos soutěžilo nejprve v jednotlivcích o nejzručnějšího řemeslníka a pak následně týmově v technickém kvízu. Každý žák tak přinesl své škole body za umístění ve svém řemesle, ke kterým se následně připočetly body z kvízu. Letos se soutěže zúčastnilo 8 základních škol z regionu.A jak to dopadlo?

Ve družstvech si nejlépe vedla ZŠ Krásná Lípa před ZŠ Edisonova Varnsdorf a ZŠ Dolní Poustevna.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

Dominik Cihlář, Martin Meždej, Tomáš Halba, Petr Pondělíček, Martin Špiroch, Adriana Jandourková a Jůlie Tarabová.

Všem velký dík.

 

V kvízové soutěži se naše škola umístila na 1. místě a v řemesle na 2.místě.

Velké díky za reprezentování naší školy a za skvělé výkony.

 

Ruce musely něco vytvořit a hlava je k tomu nezbytná. Zkrátka a dobře, za práci rukama se nikdo stydět nemusí – spíše naopak. Proto je i název „Řemeslo má zlaté dno“ zcela výstižný. Truhlářům zůstaly všechny prsty, elektrický proud nikoho neuvedl do šoku, zámečníci si neudělali štěnici od kladívka, automechanikům nespadlo auto z heveru a holky se nespálily o plotnu. Super.

                                                                                                                             Michaela Hudecová, Radek Rudinský

 

 

Zpět