The TOWER of EXPECTATIONS

10.06.2019

ERASMUS+ projekt – 3. mítink ve Varnsdorfu

„The TOWER of EXPECTATIONS“…ERASMUS+ projekt – 3. mítink ve Varnsdorfu

 

Na ZŠ Edisonova Varnsdorf probíhá již třetí mezinárodní projekt, tentokrát s názvem„The Tower of Expectations“ (Věž očekávání). Jeho partnerské školy jsou z Itálie, Španělska, Maďarska, Turecka a Chorvatska. Žáci i učitelé mají příležitost si vyzkoušet, jak se učí jinde ve světě. A opět přišla možnost, abychom ukázali, jak to šlape u nás, když v týdnu od 27. – 31. 05. 2019 navštívila školu 30 členná skupina žáků a učitelů z partnerských škol.

Zahájení návštěvy proběhlo dne 28. 05. 2019 slavnostním přivítáním s kulturním programem, prohlídkou školy a workshopy pro děti, na kterých vzniklo velké množství výtvorůna téma„architektura“. V rámci týdenního programu hosté procházeli městem Varnsdorf, navštívili město Rumburk,obec Jiřetín pod Jedlovou a jeli se podívat do Liberce. Zde realizovali workshop na Fakultě umění a architektury TUL, obdivovali Ještěd i iQLandii. Také proběhl seminář o emotivní výchově dětí a mládeže.

Itálové:,,Všude okolo máte krásnou přírodu. Jsme rádi, že jsme navštívili toto malé městečko. Máte skvělý bazén.“

Španělé:,,Musíme uznat, že jsme si mysleli, že je vaše škola soukromá. Máte tady skvělou atmosféru, musí se Vám tady dobře pracovat.“

Maďaři:,,Nám se nejvíce líbil Dýmník a Strom života. Ta energie, která se nachází na tomto místě, je nepopsatelná.“

Turkyně:,,Varnsdorf je krásné město, jsme rády, že se můžeme zúčastnit projektu. Zaujaly nás Ještěd a Loreta v Rumburku. Tyto stavby jsou opravdu jedinečné.“

Chorvatky:,,Poprvé jsem měla možnost vlézt do štoly. Byla trochu zima, ale to mi vůbec nevadilo, protože jsem se zahřála při výstupu na Křížovou horu. Jsem nadšená!“

Vyprávět by mohli i rodiče našich žáků, kteří ubytovávali děti z partnerských škol a jimž patří velký dík za tuto pomoc a spolupráci.

Ukončení projektu bylo velkolepé. Poslední akcí byla Zahradní slavnost, kde hosté měli možnost vidět, jak šikovné děti chodí k nám do školy. Přálo nám krásné počasí, a tak vše proběhlo bez problémů. Program doprovázely hry a soutěže, opékání buřtů a ochutnávka dobrot.

Kdo dorazil, určitě neprohloupil a užil si slavnost společně s námi :-).

Andrea Nováková, učitelka

 

Zpět