VĚŽ POZNÁNÍ – KULTURA

06.05.2021

Na podzim roku 2019 vyrostla v rámci mezinárodního projektu VĚŽ POZNÁNÍ – TOWER OF EXPECTATION o další pomyslný ,,kámen“ – KULTURA.

Naši italští kolegové vybrali pro zpracování tohoto tématu všem známé dobrodružství oživlé dřevěné loutky Pinocchia. Naším úkolem byla scénka z úvodní části příběhu, která vypráví o získání kouzelného polínka a samotném vyřezávání mluvícího panáčka.

Před Vánocemi jsme společně pracovali na scénáři, kulisách, kostýmech a rekvizitách. Proběhly také první zkoušky – již vše v angličtině! Velmi oceňujeme práci a skvělé výkony všech účinkujících. Role vypravěče se ujala Kateřina Rigová, Jan Chládek sehrál truhláře Antonia i policistu, Anička Jandová  tatínka Geppeta a v roli rozpustilého Pinocchia jsme mohli vidět Terezku Hrozovou.

Intenzivní povánoční zkoušení a přípravy na vystoupení v Itálii, kde jsme se měli spojit s ostatními a zahrát celý pohádkový příběh, zhatila koronavirová epidemie. Změnila plány, ale naši práci nezničila! Pan Jindřich Škorňa natočil celé představení, které můžete shlédnout.

 Poděkování jemu i všem ostatním, kteří se podíleli či pomáhali při této práci! Povedlo se!

                                                                                                                                                Mgr. Bianka Gergely

Zpět