Organizace školního roku 2019/2020

Školní rok 2019/2020

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2019. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.

Prázdniny 2019/2020

  • Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.-30.října 2019.
  • Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince a skončí v pátek 3. ledna 2020. 
  • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. února 2020.
  • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny pro okres Děčín na pondělí 24.února 2020 - pátek 28. února 2020. Ostatní okresy - viz tabulka níže.
  • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020, pátek 10. dubna 2020 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.
  • Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020.
  • Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 2. září 2020.

 

Termíny jarních prázdnin dle jednotlivých okresů

Termín

Okresy, obvody hl. města Prahy

3. 2. - 9. 2. 2020

Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

10. 2. - 16. 2. 2020

Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov

17. 2. - 23. 2. 2020

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

24. 2. - 1. 3. 2020

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

2. 3. - 8. 3. 2020

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

9. 3. - 15. 3. 2020

Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál